You are currently viewing Vee joomine aitab leevendada haigussümptomeid

Vee joomine aitab leevendada haigussümptomeid

On terve rida soovitusi, mida arstid viiruste hooajal jagavad. Üks olulisemaid neist on tarbida piisavas koguses vett. Vee joomine aitab haigusest kiiremini paraneda ja vaigistab sümptomeid.

Miks juua vett?

Põhjus selliseks soovituseks on väga lihtne. Kui oleme haiged ja meil on palavik, siis kaotame higistades suurel hulgal vett. Kui lisandub veel oksendamine või kõhuhäda, on veekaotus veelgi kiirem. Hea nõuanne on juua alati, kui janu on. Kuid kuna enesetunne on niigi halb, siis koos isu kadumisega läheb sageli meelest ka juua. Tulemuseks võib olla tõsine veepuudus organismis ja see ei ole enam tervisele hea.

water jug

Kui palju tuleb juua?

Kaks liitrit vett päevas katab täiskasvanu normaalse veevajaduse. Vägisi rohkem joomine toob kasu asemel hoopis kahju ja võib koguni ohtlik olla. Janutunne on reeglina väga hea indikaator, kas keha vajab vett või mitte.

Mida juua?

Kõige parem on puhas vesi ja puhta veega keedetud taimetee, näiteks vana-hea vaarikavarre tee, mida juba meie vanavanemad kasutasid. Vältida tuleks kohvi, musta teed ja teisi kofeiini sisaldavaid jooke, sest kofeiinil on organismist vett väljutav toime. Hea ei ole ka suure suhkrusisaldusega joogid. Kindlasti ei tohi haigena juua alkoholi. Viimane seob organismis vett ja muudab veepuuduse veelgi hullemaks. Pealegi nõrgestab alkohol inimese immuunsüsteemi ja viirusega võitlemise ajal ei ole seda mõistlik teha. 

Haigestunu meelespea

Haigena hoia veepudel käepärast
Joo vett alati, kui tunned janu

Väldi kohvi, musta teed, magusaid jooke ja alkoholi